BÜYÜKÇEKMECE CEZA AVUKATI

Büyükçekmece Ceza Avukatı

Büyükçekmece Avukatı Av. Merve Arı Beylikdüzü Arı Hukuk Bürosunda, Ceza Avukatı olarak Ceza Hukuku alanında yürütülen akademik/bilimsel çalışmalar ve Yargıtay Kararlarını güncel olarak takip ederek, müvekkillerine geniş kapsamlı bir avukatlık hizmeti vermeyi amaç edinmiştir ve Kanunun kendisine verdiği bütün yetkileri bu doğrultuda ilerletmeye devam etmektedir.

Büyükçekmece Ceza Avukatı Av. Merve Arı

Türk Ceza Kanunlarına göre; suç unsuru olarak belirtilen eylem ve işlemlerin uygulanması durumunda, suçun karşılığı olan cezanın belirlenmesi için açılan davaya CEZA DAVASI denilmektedir.

Ceza yargılaması ilk olarak soruşturma aşaması ile başlamaktadır. Cumhuriyet Savcısı adli olayın soruşturulması ile ilgili gerekli belgeleri topladıktan sonra iddianame düzenler. Düzenlenen iddianame yetkili ceza mahkemesine tevdii edilir. Ceza mahkemesi iddianameyi ceza kanuna uygun şekilde inceler. İnceleme sonrasında 15 günlük süre başlar. Bu süre içerisinde dava kabul edilir ya da eksiklerin tamamlanması için Cumhuriyet Savcısını gönderilir. Eksikler tamamlandıktan sonra ceza davası açılır. Cumhuriyet Savcısı soruşturma aşamasında iken kovuşturma aşamasına gerek olmadığına kanaat eder ise şüpheli hakkında dava açılmaz.

Büyükçekmece Ceza Avukatları

Ceza Davaları ciddi olan bir durumdur. Ceza Davalarında en ufak bir ihmal ya da delilin göz ardı edilmesi durumunda insan hayatını etkileyecek sonuçlar yaşanmaktadır. Şikâyetçi olduğunuz vakalarda suçlu/suçluların en ağır cezaları alması, yargılanan sanık iseniz isnat edilen suçlamalarla ilgili aydınlatılma, hukuki haklarınızın korunması ve savunulması için iyi bir ceza avukatından destek almanız gerekmektedir.

Büyükçekmece Ceza Avukatı Av. Merve Arı Ceza Hukuku Davalarında müvekkilleri ile iş birliği içerisinde en iyi sonuca ulaşmak için çalışmalarını Arı Hukuk Bürosunda sürdürmektedir.

Ceza Muhakemesi Kanunu’nun ihlali dolayısı ile yargılamanın usule aykırı olması sebebinden dolayı adil yargılanma ilkesinin ihlali sonucunu doğuracak tüm yargısal işlemlerin, ceza hukukuna hâkim olmayan bireylerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle de İstanbul’da faaliyet gösteren ünlü ve en iyi hukuk büroları arasına yer alan Arı Hukuk Bürosu ile çalışmak ve ceza avukatı olarak bizden hukuki danışmanlık veya avukatlık hizmeti almak için iletişim bölümünden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Büyükçekmece Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu alanında uzman akademisyenlerle de işbirliği içindedir. Ceza Hukukuna ilişkin sorunlarınız ile ilgili olarak ofisimizi arayarak veya e-posta göndererek danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

1

Yorum Gönder