CEZA AVUKATI

Ceza Avukatı

Ceza davası, suç işlediği konusunda yeterli şüphe olan kişiler aleyhine kovuşturma yapılması için açılan davadır. Ceza davası, sadece Cumhuriyet savcılığı tarafından açılabilir. Esenyurt Ceza Avukat Av. Merve Arı müvekkillerine ceza davasının başlangıcından sonuçlanma aşamasına kadar geçen bütün aşamalarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ceza Avukatı Av. Merve Arı

Ceza davalarının bir bölümünde de hırsızlık suçu yer almaktadır. Hırsızlık eyleminin temel şekli YTCK. 141. Maddesinde düzenlenmiştir. Buna karşılık YTCK. M. 141/1 suçun temel şeklini, m.142 ve 143 nitelikli halini düzenlemekte, m.144 ve 146 cezanın indirilmesini gerektiren durumlara yer vermekte, malın değerinin azlığı, ağır ve acil bir ihtiyacın karşılanması amacıyla suçun işlenmesi de duruma göre bir cezasızlık nedeni olarak öngörülmektedir.

Ceza Avukatı Av. Merve Arı müvekkilerine faydalı olabilmek adına kendini sürekli olarak geliştirmeyi hedef edinmiş olan Arı Hukuk Bürosunda faaliyet göstermektedir.

Avukat

Değişen ve gelişen hukuki sistem ve kanunları yakından takip eden Ceza Avukatı Av. Merve Arı, aktif olarak yer aldığı birçok eğitim ve programlarla mesleki gelişimine de önem vermektedir.

Şahıs ister şikayetçi ister şüpheli olsun, eğer ki soruşturma aşamasında ifade verdikten sonra bir ceza avukatına başvurursa, ceza avukatlarının şikayet iddiasını veya savunmasının içeriğini hazırlaması bakımından ilerleyeceği yön, tamamen kişinin verdiği ifadenin sınırları içerisinde kalacaktır. Bu anlamda şahıs ister şikayetçi ister şüpheli olsun ifade vermeden önce uzman bir ceza avukatına danışmalı ve hatta avukatı eşliğinde ifade vermelidir. Bu husus ceza avukatının hem şikayet için gerekli delillerini ve suç isnatlarını oluşturması için geniş bir alan sağlayacağı gibi, savunma içinse etkili bir savunma yapılmasını sağlayıp, hak kayıplarını da önleyecektir.

Ceza Avukatları arasında olan Av. Merve ARI ile çalışmak ve hukuki danışmanlık ya da avukatlık hizmeti almak için iletişim bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

0

Yorum Gönder