CEZA AVUKATI

Ceza Avukatı

Avukatı Av. Merve Arı Beylikdüzü’nde bulunan kurucusu olduğu Arı Hukuk Bürosunda Esenyurt Ceza Avukatı olarak görevini sürdürmektedir. Ceza hukuku alanında soruşturma aşamasında, kovuşturma aşamasında, davanın yürütülmesi ve devamında cezaların infazı aşamalarında cezai yaptırım taşıyan tüm işlemlerle ilgili olarak müşteki, mağdur ve şüpheli veya sanık sıfatında olan kişilere hukuki danışmalık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Ceza Avukatı Av. Merve Arı

Ceza davaları; soruşturma ve kovuşturma diye adlandırılan bölümlerden oluşmaktadır.

Soruşturma: Cumhuriyet Savcısının ve Kolluk Kuvvetlerinin gelen ihbar ve şikâyet üzerine araştırma yapıp, delil toplayıp suçu işlediği iddia edilen failin suç ile ilgili bağlantısının olup olmadığının araştırılmasını kapsar.

Kovuşturma: CMK m.175/1 belirttiği üzere şüpheli hakkında yapılan soruşturma neticesinde düzenlenen iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesiyle başlayan yargılama sürecini ifade eder.

Ceza Avukatları

Kişilerin hürriyetini etkileyebilecek olan Ceza Davaları, Ceza Avukatlarının sorumluluğunun ne kadar fazla olduğunun kanıtıdır.

Ceza Avukatı Av. Merve Arı Ceza Hukuku Davalarını müvekkilleri adına adaletin ışığında, hiçbir emekten kaçınmadan devam ettirmektedir.

Ceza davaları da dâhil olmak üzere hiçbir dava için avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat Ceza Davalarında sürecin hukuki anlamda doğru yürütülememesi ciddi hapis cezalarına neden olabileceği gibi ceza alacak kişiler için verilecek cezanın da üst sınırdan olması söz konusu olabilmektedir. O yüzden her ne kadar ceza avukatları tarafından destek alınması zorunlu olmasa da sürecin sonunda hak kaybı yaşanmaması için avukata danışılması her zaman olumlu bir avantajdır. Bu anlamda da rastgele avukat aramak yerine, ceza avukatı olarak tecrübeli ve uzman bir avukatla çalışmak çok önemlidir.

İstanbul ceza avukatlarının ve aynı zamanda da ceza davalarının yoğunluğu açısından büyük bir şehirdir ve bu anlamda istanbul’da ceza avukatı aramak çok daha kolaydır. Zira ceza avukatı tutmak savunmanın etkin bir şekilde yapılması ve beraat kararı alınması ya da beraat şansı yoksa da en az cezanın alınması bakımından kuşkusuz çok önemlidir.

Ceza Avukatları arasında olan Av. Merve ARI, sadece Ceza Hukuku Davaları alanında hizmet sunmamaktadır. Ceza Hukuku ve Davalarının haricinde;

Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu alanında uzman akademisyenlerle de işbirliği içindedir. Ceza Hukukuna ilişkin sorunlarınız ile ilgili olarak Beylikdüzü’nde bulunan ofisimizi arayarak veya e-posta göndererek danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

1

Yorum Gönder