Bakırköy Ceza Avukatları

Bakırköy Ceza Avukatları

Bakırköy ceza avukatları tarafından hazırlanan bu yazının içeriğinde ceza davaları ve ceza davasında avukatın önemi hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Belirtmemiz gerekir ki; hukuk büromuz bütün çalışmalarını Adaletin temsilcileri olarak gerçekleştirmektedir. Müvekkillerinin haklarına ulaşabilmeleri için, titiz bir çalışma ilerleten avukatlarımız, konu hakkında detaylı bilgi ve incelemeler yaparak en doğru yol haritasını belirlemektedir.

Ceza Hukuku, toplum içerisinde oluşabilecek huzursuzluklara önlem alınması amacı ile tasarlanmıştır. Toplum, bireylerden oluşur ve bireyler arasındaki sorunlar birçok kişiyi etkileyebilir. Bu sebeple de Ceza hukuku belli başlı davranış ve olgulara karşılık olarak bir takım cezalar öngörmektedir. Toplum düzen ve huzurunu bozan bireyler bu cezaları yaşamaktadır. Bakırköy ceza avukatları olarak belirtmemiz gereken bir durumda cezaların niteliğidir. Kanunda belirtilen cezalar bazı durumlarda hapis cezası olabiliyorken, bazı durumlarda para cezası veya idari cezalar olabiliyor.

Ceza Davasında Avukat Zorunluluğu

Ceza davasında avukat zorunluluğu var mıdır? Türk Medeni Hukuku içerisinde yer alan birçok dava konusunda avukat ile çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat buradaki ayrım ceza davalarında görülmektedir. Çünkü ceza davalarında suçun alt sınır ceza hükmü, sanığın yaşı, suçun işlenme niteliği gibi faktörlerde göz önünde bulundurulduğu zaman, birçok davada avukat ile çalışma zorunluluğu vardır.

Ceza davaları günümüzde her bireyin, her ana karşı karşıya gelebileceği davalardandır. Bazen kendinizle alakalı olarak, bazen de şahit olduğunuz bir olayla ilgili olarak bu dava türü karşılaşmanız mümkündür. Fakat bu davalarda avukat tutmaya maddi olarak gücünüz yoksa Barodan ücretsiz avukat tayini talep edebilirsiniz.

Bakırköy ceza avukatları olarak makalemizin son kısmında, ceza avukatlarının girdikleri davalardaki yükümlülüklerini belirteceğiz.

Ceza Davasında Avukatın Görevi

Ceza davasında avukatın görevi konusu hakkında, makalemizin bu kısmından bilgi edinebilirsiniz. İlk olarak belirtelim ki; avukatın her davada en temel görevi, müvekkilinin haklarını savunmaktır. Ceza davalarında avukatlar;

  • Dava hakkında detaylı bilgi toplamalı ve araştırma yapmalıdır
  • Dava ile ilgili olan Yargıtay kararlarını araştırmalı
  • Dava konusu ile ilgili olan Kanun maddelerini takip etmeli
  • Mahkemede, deliller eşliğinde sanığı müdafaa edebilmeli
  • Sanık, tutuklu ise; belirli aralıklarla kendisini ziyaret etmeli ve gelişmelerle ilgili bilgi vermeli

Bakırköy ceza avukatları ve Beylikdüzü ceza avukatı ile iletişime geçmek için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.