Bakırköy İş Hukuku

Bakırköy İş Hukuku

Bakırköy iş hukuku avukatlığı hizmeti veren avukatlarımız, internet sitemizde bilgilendirme amaçlı olarak makaleler düzenlemektedirler. Hazırlanan bütün makaleler, hukuk büromuz tarafından yazılmaktadır ve reklam içeriği barındırmamaktadır.

İş hukuku, işçi ve işveren arasında çözüme ulaşılması sağlanamayan eylemler için tasarlanmıştır. İşçi ve işverenin, iş akdinin başlaması ile birlikte karşılıklı olarak birbirlerine sorumlulukları da oluşur. Bu sorumluluklarını yerine getirmeyen taraf için, Kanun koyucu belli başlı yaptırımlar geliştirmiştir. Son yıllarda Ülkemizde de mecburi olarak yapılan bu uygulamalardan biri de Arabuluculuk olmaktadır. İşçi ve işveren bu doğrultuda ilk olarak mahkemeye başvuru yapamamaktadır. İş davalarının açılmasından önce birçok konu ile ilgili olarak, taraflar arabulucuya başvurmalı ve burada çözüme ulaşılmazsa dava açılmalıdır. Bakırköy iş hukuku avukatı olarak, hukuk büromuzdan arabuluculukla ilgili olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İş Hukuku Avukatı

İş hukuku avukatı, iş davalarını Kanuni olarak temsil eden adalet insanı olmaktadır. İş avukatlarının görevi, Arabuluculuk ile uzlaşmaya varamayan konuların Kanun önünde sonuçlanmasını sağlamaktır. İş davaları ile ilgili olarak belirtmemiz gerekir ki; bu davalarda avukat ile çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Buradaki tercih kişiye bağlıdır, fakat bu tercih söz konusu olduğu zaman davanın içeriğinde bulunan resmi evrakların hazırlanması ve davanın sürdürülmesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Evraklarda yapılan eksik çalışma ya da davada yapılacak olan bir hata hak kaybı yaşanmasına ve hatta davanın reddedilmesine sebep olmaktadır.

Bakırköy iş hukuku avukatı olarak, iş davalarının bir kısmını belirtecek olursak;

  • Kıdem tazminatı alacağı
  • İhbar tazminatı alacağı
  • Hafta tatili ücret alacağı
  • İşçi maaş ücret alacağı
  • İşe iade davası
  • İş kazası
  • İş kazası tazminat
  • Fesih
  • İş sözleşmesi

İş Davası İçin Vekâletname

İş davası için vekâletname vermek gerekli mi ve nasıl yapılmalıdır bu işlem? Vekâletname, her hangi geçerli olan davanızı avukat ile ilerletmeniz için, avukatın adına hazırlanması gereken resmi evraktır. Bu resmi evrak, noter tarafından hazırlanır. Bunun hazırlanması için; avukatın baroda bilinen ve resmi geçerliliği olan bazı bilgilerinin olması gerekir. Eğer ki davanızı avukat ile ilerletecekseniz bu resmi evrakın hazırlanması gerekir, aksi olan durumlarda bunun yapılması gerekli değildir.

Bakırköy iş hukuku avukatlarımız ve Bakırköy Avukat ile görüşerek avukatlık ve danışmanlık hizmeti almak için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.