Başakşehir Boşanma Avukat

Başakşehir Boşanma Avukat

Başakşehir boşanma avukat olarak boşanma ve içeriğinde yer alan bütün Aile hukuku konularında görev yapmaktayız. Aile hukuku içerisinde yer alan diğer konular nelerdir sorusunun yanıtını maddeler halinde verecek olursak;

  • Nişandan ayrılmadan doğan haklar
  • Velayet hakları
  • Mal paylaşımı hakları
  • Maddi ve manevi tazminat hakları
  • Nafaka hakları
  • Kadına karşı uygulanan şiddetin önlenmesi
  • Soyadı hakları
  • Boşanmanın sonuçlarında oluşan haklar

Yukarıda belirttiğimiz bütün konular kendi içerisinde ayrımlara ve bölümlere ayrılmaktadır. Aile hukuku içerisinde yer alan boşanmalar da oldukça geniş kapsamlı olarak, Türk Medeni Hukukunda belirtilmiştir. Boşanma, karı ve kocanın ortak kararı ile olabileceği gibi tek taraflı bir talep ile de olabilir. Başakşehir boşanma avukat olarak, konu hakkında detaylandırmalar yaparak yazımıza devam edeceğiz.

Boşanma Davası

Boşanma davası bilindiği gibi 2 şekilde olabilir. Bunlar; Anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davasıdır. Davanızın açılma ve ilerleme şeklini karşı taraf ile yapacağınız uzlaşma belirleyecektir. Şöyle ki; Boşanmanın maddi ve manevi bütün sonuçlarında uzlaşma sağlarsanız davanızı anlaşmalı olarak açabilirsiniz. Fakat uzlaşma sağlayamadığınız bir konu olursa veya evlilik birliğinde resmi olarak 1 yıllı süreniz dolmamışsa davanızı çekişmeli olarak açabilir ve ilerletebilirsiniz.

Kanun koyucu boşanma davası için, avukat ile çalışma zorunluluğu belirtmemiştir. Fakat talep edersiniz avukat sizin, Kanuni temsilciniz olur ve hak kaybı yaşamamanızı sağlar. Başakşehir boşanma avukat olarak belirtebiliriz ki; Avukat talebinizi karşılayacak maddi olanağınız yoksa Baro size avukat tayini yapabilmektedir.

Boşanmada Soyadı Hakları               

Boşanmada soyadı hakları nasıl olur? Taraflar boşandıktan sonra, kadının farklı bir talebi olmamışsa soy ismi evlilikten önceki yani bekârlık soy isminde geri dönmektedir. Fakat kadın evlilik birliği içerisinde iken iş vb. alanlarda, evlilik birliğinde kullandığı soyadı ile tanınmışsa ve bu değişim ona maddi ya da manevi olarak problem yaşatacaksa, soyadının değişmemesini talep edebilir.

Boşanmada yaşanılan bir diğer soy isim değişikliği de çocuk için olabilir. Şöyle ki; Velayeti annede olan çocuğun resmi işlemleri için, anne zorluk yaşayabilir ve çocuğun annenin soyadını taşımasını talep edebilir. (Bakınız: Boşanmada Çocuğun Soyadı)

Başakşehir boşanma avukat ve Başakşehir Avukat ile iletişime geçerek detaylı görüşme yapmak için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanabilir ve randevu talep edebilirsiniz.