Milletlerarası Özel Hukuk Avukatı

Milletlerarası Özel Hukuk Avukatı

Milletlerarası özel hukuk avukatı olarak, hukuk büromuz konuya dair birçok dava ile ilgilenmektedir. Bu dava başlıklarını belirtecek olursak;

  • Yabancı vatandaşların, Türkiye’de çalışabilmeleri için gerekli olan çalışma ve oturma izinlerinin alınması
  • Yurtdışı alacak takibi işlemleri
  • Gümrük işlemlerinden kaynaklanan ihtilafların çözümü
  • İthalatta haksız rekabetin önlenmesi
  • Serbest bölgelerde karşılaşılan ihtilafların çözümü
  • Yabancı Mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizi

Milletlerarası avukatı, yurt dışı bağlantılı olan davalarda vatandaşlar oldukça etkilidir. Çünkü her ülkedeki Kanun kapsamları aynı nitelikte değildir. Ayrıca yurtdışı bağlantılı olan davalar için, Ülkemizde de yapılması gereken hukuki işlemler vardır.

Milletlerarası özel hukuk, her devletin, yabancılık unsuru içeren hukuki konular ve yabancı ülke resmi kararlarının, kendi egemenlik alanlarında uygulanışı ile ilgili yaptığı yasal düzenlemelerin yanında; uluslar arası sözleşmelerle de şekillenir. Milletlerarası özel hukuk, sözleşmeler, evlilik ve boşanma, yargı yetkisi, yurtdışı mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizi, velayet ve uluslar arası çocuk kaçırma gibi çeşitli konularda uygulama alanı bulur.

Milletlerarası özel hukuk avukatı başlıklı makalemize, bu avukatların davadaki önemi ve bu dava türünün içeriği ile ilgili bilgi vererek devam edeceğiz.

Milletlerarası Özel Hukuk Avukatının Önemi

Milletlerarası özel hukuk avukatının önemi, dava süreci içerisinde yurtdışı kanun uygulamalarında bulunmasından dolayı oldukça önemlidir. Kanun koyucu bu tarz davalarda avukat ile çalışma zorunluluğu belirtmemiştir. Her davada olduğu gibi, bu dava içerisinde de avukat sizin haklarınızı savunacak olan, hukuk insanıdır. Milletlerarası avukatı, konuya dair olan bilgi ve tecrübesi ile size yol gösterici olarak, yapılacak işlemlerinizde yol haritası belirleyecektir.

Milletlerarası Özel Hukuk Konuları

Milletlerarası özel hukuk konuları hakkında ilk olarak belirtmemiz gereken durum; bu konuyu 4 başlık altında inceleyebileceğimizdir. Bunlar; Vatandaşlık Hukuku, Yabancılar Hukuku, Kanunlar İhtilafı ve Milletlerarası Usul Hukuku olmaktadır.

Milletlerarası özel hukuk, en geniş uygulama alanını tanıma ve tenfiz davalarında bulmaktadır. Tanıma ve tenfiz, bir ülkede verilen mahkeme kararının, başka bir ülkede geçerli olması ve uygulanabilmesi için gerekli olan işlemleri ifade eder.

Milletlerarası özel hukuk avukatı ile daha detaylı görüşme yapabilmek için hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Aile ve boşanma avukatı hakkında bilgi edinmek için, bir sonraki yayınımızı inceleyebilirsiniz.

0

Yorumlar (1)

Merhaba,
Benin Standard Google ile sikintim var kendilerine yazi yazdim emma cevap alamedim
o yuzerinden size muraciat yapib cozum yol bulmag isteyerim.

Yorum Gönder