Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücreti

Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücreti

Anlaşmalı boşanma avukat ücreti ne kadar olur ve bu ödemeyi hangi taraf yapar? Bu ve benzeri sorularınızın yanıtını, sizler için bilgilendirme amaçlı hazırlanan bu makalemizde bulabilirsiniz. Ayrıntılı görüşme için, hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz.

Avukatların dava ücretleri Baro tarafından belirlenir. Konuyu açıklamak gerekirse; Baro her yıl yaptığı yeni düzenlemeyle, her dava için alt taban fiyatı belirler. Buradaki amaç, avukatlar arasında haksız rekabeti önlemektir. Avukatlar, belirlenen alt taban fiyatından daha düşük bir ücretlendirme ile dava alamazlar. Fakat isterlerse daha yüksek fiyatla dava alabilirler. Daha yüksek fiyat uygulamasında genel olarak; davanın içeriğindeki konular ve yerleşim yeri gibi özellikler yer almaktadır. Anlaşmalı boşanma avukat ücreti hakkında bilgi edinmek için, hukuk büromuzla görüşerek randevu alabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Davasının Ücretini Kim Öder?

Anlaşmalı boşanma davasının ücretini kim öder? Ayrıca bu ödeme hangi şekillerde yapılabilir? Anlaşmalı boşanma davasını, Türk Medeni Kanunlarına göre avukatlı ya da avukatsız olarak açabilirsiniz. Eğer davanızda hak kaybı yaşamamak istiyorsanız, tabii ki de davanızı bir avukatla ilerletmek sizin için avantaj sağlayan bir durum olacaktır.

Davanızı avukatla ilerletecekseniz, karşı taraf ile anlaşmanıza bağlı olarak;

  • Avukata, sadece siz ödeme yapabilirsiniz
  • Avukata, karşı taraf ödeme yapabilir
  • Avukata, her iki taraf ta ödeme yapabilir

Taraflar verecekler karar sonucunda, yukarıda belirttiğimiz seçeneklerden herhangi biriyle boşanma avukat ücreti ödemesi yapabilirler.

Avukatsız Boşanma Davası Ücreti

Avukatsız boşanma davası ücreti ne kadar olur ve avukat olmayan davanın giderleri nereye ödenir? Birçok kişi boşanma davası açarken, belli başlı olan prosedürleri bilmediği için ya ad yanlış yönlendirildiği için, bu süreçte eksik veya hatalı işlem yapar. Bu şekilde açılan ya da ilerletilen davalar prosedürlere uygun olmazsa, davanın reddedilmesi de kaçınılmaz bir sonuç olur.

Avukat ile ilerletilmeyen her davanın ücretleri, Adliyeye yapılmaktadır. Adliyede; dava açılırken belirli harç ödemeleri ve giderleri yapılmalıdır. Dosyanızda tebligat vb. bir evrak çıkartılması gerekiyorsa da bunlar için belirli aralıklarla dosyaya para yatırmanız gerekmektedir. Dosyanızda para olmazsa evrak gönderim işlemi yapılamaz ve davanızda eksik usul hatası oluşur.

Anlaşmalı boşanma avukat ücreti ve dava süreci hakkında detaylı görüşme yapmak için, Beylikdüzü Boşanma Avukatı ile iletişime geçerek danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

Bir sonraki yayınımız olan Çekişmeli Boşanma Davasında Hakim Kararı makalemizi inceleyebilirsiniz.

0

Yorum Gönder