Beylikdüzü Boşanma Avukatı

Beylikdüzü boşanma avukatı tarafından düzenlenen yazı içeriğimizde, boşanmaya neden olan etkenlerden bahsedeceğiz. Türk Medeni Hukuku kapsamına göre; anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası açılabilir. Bu iki dava türü de birbirinden oldukça farklı şekilde ilerlemektedir.

Anlaşmalı boşanma davası, gerekli şartlar yerine getirildiği müddetçe tek celsede sonuçlanır. Bu şartlara göre taraflar; en az 1 yıllık evli olmalıdır, boşanmayı kabul etmelidir, boşanmanın bütün maddi ve manevi sonuçlarını kabul etmelidir.

Anlaşmalı boşanma davasının gerçekleşmesi için, her iki taraf da bütün şartlarda mutabık olmalıdır. Aksi olan durumda boşanma bu şekilde gerçekleşemez. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki; anlaşmalı boşanma davasında kesinleşme kararı çıkana kadar, taraflardan biri boşanmaya ya da boşanmanın şartlarına itiraz edebilir. Olası bir itiraz durumunda boşanmanın gerçekleşmesini isteyen taraf, kanunlara uygun olarak geçerli görülen bir nedenle çekişmeli boşanma davası açabilir.

Beylikdüzü En İyi Boşanma Avukatı

Beylikdüzü boşanma avukatı anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında üstün başarı gösteren davalar ilerletmektedir. Hukuk sistemimize göre, çekişmeli boşanma davasının açılabilmesi için kanunen geçerli olan en az bir vakıanın gerçekleşmiş olması gerekir.

Çekişmeli boşanma davasının nedenlerini 2 ana başlık altında belirtebiliriz. Bunlar; özel boşanma nedenleri ve genel boşanma nedenleridir. Özel boşanma nedenleri; Zina, terk, akıl hastalığı, hayata kast-pek kötü ve onur kırıcı davranış, suç işleme, haysiyetsiz hayat sürme şeklindedir. Genel boşanma sebepleri ise, evlilik birliğinin temelinden sarsılması başlığı altında toplanır. Bu maddenin içeriği oldukça geniş olmaktadır.

Evlilik birliğinin temelinden sarsılması maddesi hakkında kısa açıklama yapacak olursak; ortak hayatı çekilmez şekle getiren davranışlar bütünlüğü diyebiliriz. Ülkemizde de pek çok çekişmeli boşanma davasının açılma nedeni bu şekilde gerçekleşmektedir.

Beylikdüzü Avukat

Beylikdüzü boşanma avukatı olarak yazımızın bu kısmında zinadan bahsedeceğiz. Evlilik hayatının en temel kurallarından biri de, eşlerin karşılıklı olarak sadakat yükümlülüğüne uymalarıdır. Taraflardan biri bu kurala uyum sağlamazsa, kusur işlemiş olur ve karşı tarafın boşanma davası açması hakkı oluşur.

Zinanın bir defa olması, boşanma davasının açılması için yeterlidir. Fakat kanunlar gerekliliğince, zinanın gerçekleşmesinin mahkemeye ispat edilmesi gerekmektedir. Zinanın ispatı için geçerli olan pek çok deli örneği olmaktadır. Delillerin yanı sıra şahitlerde ispat konusunda geçerlidir.

Zinanın ispatı için kullanılabilecek unsurlar;

  • Telefon kayıtları
  • Mesajlar
  • Hamilelik testi
  • Otel rezervasyonları
  • Kredi kartı ekstraları
  • Resim, video kayıtları
  • Diğerleri

Online Avukat Danışma

Beylikdüzü boşanma avukatı olarak görevlerimizden biri de, online şekilde danışmanlık vermektir. Boşanmaya neden olan konular hakkında, hukuk büromuzla iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. Hukuk sistemimize göre, evin terk edilmesi de geçerli bir boşanma nedenidir.

Terke dayalı olarak açılan boşanma davalarında, kusurlu olan tarafın dava açma hakkı yoktur. Şöyle ki; Taraf, karşı tarafa eziyet şeklinde davranışlarda bulunmuşsa evi terk eden kişi kusurlu sayılmaz. Fakat ortada eziyet vb. bir davranış olmadığı halde evi terk eden kişiye yönelik olarak boşanma davası açılabilir.

Terk nedeniyle boşanma davası açılmadan önce yapılması gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan biri de, karşı tarafa tebligat gönderilerek eve dönmesi çağrısının yapılmasıdır. Bu işlem yapılmadan önce bu sebebe dayalı olarak boşanma davası açılamaz. Terk sebebiyle boşanma davasında da, ispat yükümlülüğü davacı tarafa ait olmaktadır.

Bayan Avukat

Av. Merve Arı, Beylikdüzü boşanma avukatı olarak bütün müvekkillerinin haklarını titiz çalışmalarla savunmaktadır. Bu sebeple de kimsenin hak mahrumiyeti olmamaktadır. Kurucusu olduğu hukuk bürosunda ekibi ile birlikte özverili çalışmalara imza atmış ve sürekli başarılı olmuştur.

Geçerli olan boşanma sebeplerinden biri de, akıl hastalığı olmaktadır. Fakat bu konuda da dava açılmadan önce bilinmesi gereken önemli detaylar vardır. Bunlar;

  • Akıl hastalığı evlilik birliği kurulduktan sonra ortaya çıkmalıdır
  • Ortak hayat, akıl hastalığı nedeniyle çekilmez hale gelmelidir
  • Akıl hastalığının geçici bir durum olmadığı doktor raporu ile kanıtlanabilir olmalıdır

Akıl hastalığı nedeniyle açılan boşanma davası, aile mahkemesinde açılmalıdır. Aile mahkemesinin olmadığı adliyelerde ise, asliye hukuk mahkemeleri görevli mahkemedir. Belirtilen görevli mahkemelere başvuru yapılmazsa, dava görevsizlik nedeni ile reddedilir.

Avukat Danışma Hattı

Beylikdüzü boşanma avukatı ile görüşme yapmak için, randevu oluşturmalısınız. Hukuk büromuzla iletişime geçerek online veya yüz yüze görüşme talep edebilirsiniz. Görüşmelerimiz belirli saat aralığıyla kısıtlanmaz. Görüşme süremiz soru-cevap ve sürece dair detaylı bilgi alışverişi sonrasında sonlandırılır. Görüşmelerimizde ve ilerleyen süreçte, gizlilik hukuk büromuzun ilkelerinden biridir. Müvekkile dair olan hiçbir bilgi onayı ve izni olmadan bir başka kişi ile kesinlikle paylaşılmaz.

Hukuki dava süreçleri oldukça hassas olmaktadır. Gerek dava açılırken yapılacak olan işlemler, gerekse süreç devam ederken yapılması gereken işlemler dikkatli ve özenli olarak takip edilmelidir. Süreç içerisinde mahkemenin istemiş olduğu her işlem belirli zaman aralığında yapılmalıdır. Aksi olan durumlarda kişilerin hak kaybı yaşaması kaçınılmaz olur. Çünkü süresi içerisinde yapılmayan her işlem ya da itiraz sonrasında, kişi karşı tarafın beyanlarını kabul etmiş sayılır.

Beylikdüzü boşanma avukatı ile iletişime geçmek için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

0

Yorum Gönder