CEZA AVUKATI

Ceza Avukatı

Avukatı Av. Merve Arı Beylikdüzü Arı Hukuk Bürosunda, Ceza Avukatı olarak Ceza Hukuku alanında yürütülen akademik/bilimsel çalışmalar ve Yargıtay Kararlarını güncel olarak takip ederek, müvekkillerine geniş kapsamlı bir avukatlık hizmeti vermeyi amaç edinmiştir ve Kanunun kendisine verdiği bütün yetkileri bu doğrultuda ilerletmeye devam etmektedir.

Büyükçekmece Avukat Av. Merve Arı

Türk Ceza Kanunlarına göre; suç unsuru olarak belirtilen eylem ve işlemlerin uygulanması durumunda, suçun karşılığı olan cezanın belirlenmesi için açılan davaya CEZA DAVASI denilmektedir.

Ceza yargılaması ilk olarak soruşturma aşaması ile başlamaktadır. Cumhuriyet Savcısı adli olayın soruşturulması ile ilgili gerekli belgeleri topladıktan sonra iddianame düzenler. Düzenlenen iddianame yetkili ceza mahkemesine tevdii edilir. Ceza mahkemesi iddianameyi ceza kanuna uygun şekilde inceler. İnceleme sonrasında 15 günlük süre başlar. Bu süre içerisinde dava kabul edilir ya da eksiklerin tamamlanması için Cumhuriyet Savcısını gönderilir. Eksikler tamamlandıktan sonra ceza davası açılır. Cumhuriyet Savcısı soruşturma aşamasında iken kovuşturma aşamasına gerek olmadığına kanaat eder ise şüpheli hakkında dava açılmaz.

Büyükçekmece Ceza Avukatları

Ceza Davaları ciddi olan bir durumdur. Ceza Davalarında en ufak bir ihmal ya da delilin göz ardı edilmesi durumunda insan hayatını etkileyecek sonuçlar yaşanmaktadır. Şikâyetçi olduğunuz vakalarda suçlu/suçluların en ağır cezaları alması, yargılanan sanık iseniz isnat edilen suçlamalarla ilgili aydınlatılma, hukuki haklarınızın korunması ve savunulması için iyi bir ceza avukatından destek almanız gerekmektedir.

Büyükçekmece Ceza Avukatı Av. Merve Arı Ceza Hukuku Davalarında müvekkilleri ile iş birliği içerisinde en iyi sonuca ulaşmak için çalışmalarını Arı Hukuk Bürosunda sürdürmektedir.

Ceza Muhakemesi Kanunu’nun ihlali dolayısı ile yargılamanın usule aykırı olması sebebinden dolayı adil yargılanma ilkesinin ihlali sonucunu doğuracak tüm yargısal işlemlerin, ceza hukukuna hâkim olmayan bireylerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle de İstanbul’da faaliyet gösteren ünlü ve en iyi hukuk büroları arasına yer alan Arı Hukuk Bürosu ile çalışmak ve ceza avukatı olarak bizden hukuki danışmanlık veya avukatlık hizmeti almak için iletişim bölümünden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu alanında uzman akademisyenlerle de işbirliği içindedir. Ceza Hukukuna ilişkin sorunlarınız ile ilgili olarak ofisimizi arayarak veya e-posta göndererek danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

3

Yorumlar (2)

Merhaba merve hanim sikayetci oldum fakat birturlu dosya acilmiyor avukat talebim simdiye kadar yoktu ama artik var eski ortagimin hasetlik ve fesatlik duygulari beni esimi ve kizimi cok yipratti velhasil calistigim is yerine gelip bana kufurler yagdirdi kapiyi kirdi zor zaptetti etrafimdaki esnaflar gitti 1 saat sonra esim ben kizim calistigim marketin tam onundeki aracimiza binerken saldiriya ugradik eski ortagim ve abisi tarafindan esime vurma girisimini ayiranlar son anda engelledi ve bende kizimi zor araca bindirdim ve kizim bu durumdan epey bi etki altinda kaldi pedagogta son seansimiz bu gozu dönmus kendi caplarinda ve benim gozumde 5 para etmiyen bu kisiden ben gidip sikayetci oldum 3te sahit yandaki esnaflardan olayi oldugu gibi anlattilar fakat karakoldaki komiserden tutunda ifademizi alan bayan polisde dahil hepsi bu kisinin ya abisinn cok samimi dostu ve kendisinin alt kat komsusu bu sure cok uzadi cunku 31 eylulde oldu sogutmaya ortbas etmeye tek tek benim sahitlerime baskin karakterliklerini uygulamaya poliste sanki olay cok kucuk bir durummus gibi hafife alip ve gosterip isi rolantiye almaktalar aracimi servise goturup hasar tutanagi tutturdum kaskom var fakat davayi beklemeliymisim birturlu sonuclanmiyor ve dahasi gun gectikce bu baskin karakterlerdeki sahis ve abisi benim patronuma kadar kafaya alip kamera goruntulerini sildirip banada kayit olmadigini soylemekteler ve benim sikayetci oldugumu duyup hakkimda asilsiz ihbarlar vererek ailecek hala huzurumuzla oynamaktalar kapimin onunde ve son 20 gundur heryerde polis beni durduruyor giderken bile cek saga anonsu yapip yer mekan farketmeksizin hakkinizda ihbar var diyip beni arabami esimi hatta kizimi bile arayip gidiyorlar bugun eski sinif ark.burda goreve baslamis ve bana gelip senin hakkinda sikayet oluyo biriai seni sikayet ediyor neden dedigimde aldigim cevap senin uyusturucu sattigini soyluyor birisi ve hergun sikayette bulunuyor dedi bnde artik dedimki bu adama artik dersini vericek bir avukat lazim korkmaniza gerek olmiyan 2 kisiyi gecmiyen kendi hallerinde yasiyan birine senelerce abi dedim sikayetci oldugum eski ortagimada cocuklugumdan beri kardesim gibi gordum fakat onlar iyi bir dersi haketmekteler benden ne istiyorsaniz verebilirim suanda herturlu hakli olarak ben kizimin esimin benim ve bizim aile hayatimizi duzenimizi aracimizdaki 6bin tllik karsilamiycagini beyan eden ve en onemlisi kizimin psikolojisini bozmus durumda olan bu sahistan 250 bin tl tazminat davasi acmak istiyorum adresim çatalca/istanbuk bu davayi ilk celsede kazanicagimizdan eminim bana cepten acil ulasin bu durumu cabuk olup netlestirmek gerek bekliyorum iyi gunler

Mrb avukat hanım bir ricam var bilğilendirirseniz minnettar olurum 2012 de 146/1 maddeden 3.000 Tl para cezası verdiler adres den dolayı denetimli serbestliği ni kaçırmışım hakim bana 15 gün süre verdi cezayı yatırmam İÇİN yatıramassan Ünye ceza evine teslim ol dedi tabiki yatıramadım yeni yargı paketinde yani yasadan faydalanabilirmiyim

Yorum Gönder