GAYRİMENKUL AVUKATI

Gayrimenkul hukuku, Türk medeni Kanunu’nun 4. Kitabında yer alan eşya hukukunun kapsamlı ve önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Gayrimenkul Avukatı

İnternet aramalarında en iyi gayrimenkul avukatı etiketiyle alanında uzman avukatlar kastedilmektedir. Zira hukukun bir alanında uzmanlaşmak çok uzun süre ve emek gerektirmektedir. Ayrıca avukatın kazandığı tecrübesini sürekli yenilemesi ve hem yeni çıkan yasaları ve hem de tekonolojiyi özenle takip etmesi elzemdir.

İstanbul’da faaliyet gösteren Av. Merve ARI uzmanlığı ve tecrübesiyle birlikte müvekkillerine gayrimenkul hukuku alanında hukuki danışmanlık verdiği gibi avukatlık hizmeti de sunmaktadır.

Avukat

Gayrimenkul denildiğinde kanuna göre; arsa, arazi, apartman, bina ve konut gibi taşınmazların varlığından söz edilmektedir.

Av. Merve ARI Hukuk ve Danışmanlık Bürosu müvekkillerine kat karşılığı inşaat sözleşmeleri hazırlanması, tapu iptal ve tescil davaları açılması ve takibi, ipotek tesisi, ipoteğin paraya çevrilmesi konularının takibi, İntifa hakkı, geçit hakkı, ayni haklara ilişkin ihtilafların çözümlenmesi, kentsel dönüşüm hukuku, ruhsatlandırma ve imar durumu belirlenmesi hizmetleri, müteahhitlik, tedarik, taşeronluk ve benzeri inşaat hizmetlerine ilişkin sözleşmeler, kat mülkiyeti ve irtifakı kurulumu, ön satış ve kiralama sözleşmeleri, yönetim planı uygulamaları ve tapuya şerhlerinin yapılması işlemlerinin her türlü aşamasında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Av. Merve Arı inşaat hukuku ve inşaat davaları konusunda da edinmiş olduğu tecrübe ve Yargıtay kararları ışığında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Gayrimenkul hukuku çok geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır ve davaların açılış usulleri çok fazla ayrıntı içermektedir. Bu nedenle de gayrimenkul hukuku alanında anlaşmazlığa düşen ve hukuki yardıma ihtiyacı olan bireylerin en iyi gayrimenkul avukatı olarak nitelendirildikleri uzman avukatlara danışması çok önemlidir. .

Av. Merve ARI Hukuk ve Danışmanlık bürosunda gayrimenkul hukuku konusunda, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında olan kentsel dönüşüm hukuku ile ilgili her türlü hukuki hizmeti sunmaktadır.

Avukat

Avukat Av. Merve Arı müvekkil öncelikli ve çözüm odaklı olarak ilerleyerek, müvekkillerin hak kaybı yaşamaması ve haklarını alabilmeleri için özenle çalışmalarını sürdürmektedir. Büromuza iletişim sayfasında ulaşabilir ya da sayfamızdaki formu doldurarak e-posta gönderebilirsiniz.

0

Yorumlar (1)

İyi günler danışma ücreti alıyormusunuz

Yorum Gönder