GAYRİMENKUL AVUKATI

Beylikdüzü Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak eşya hukukunun önemli bir dalı olan gayrimenkul hukuku konusunda müvekkillerimize hem hukuki danışmanlık hem de avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Gayrimenkul hukuku, gayrimenkul ya da taşınmaz terimi altında oluşan bir hukuk dalıdır.

Beylikdüzü Gayrimenkul Avukatı

Eşya hukuku söz konusu olduğunda meydana gelen anlaşmazlıkların büyük bir çoğunluğu gayrimenkul hukuku alanında ortaya çıkmaktadır. Gayrimenkul hukuku son derece detaylar içeren ve kapsamlı bir hukuk dalıdır. Bu anlamda Gayrimenkul hukuku alanında meydana gelen anlaşmazlıkları gayrimenkul alanında uzman bir avukattan yardım almadan çözmeye çalışmak büyük hak kayıplarına neden olabilecektir.

Beylikdüzü Avukat

Gayrimenkul denildiğinde kanuna göre; arsa, arazi, apartman, bina ve konut gibi taşınmazların varlığından söz edilmektedir.

Belirttiğimiz gibi, gayrimenkul hukuku alanında bir anlaşmazlığa düşen ya da bir gayrimenkul davası ile karşı karşıya kalan bireylerin mutlaka bir gayrimenkul avukatı ile iş birliği yaparak uyuşmazlığa çözüm araması tavsiye edilmektedir. Zira gayrimenkul davaların süreler ve usul çok önemlidir ve bilgisizlikle yapılacak hatalar geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilecektir. Daha önce de bahsettiğimiz üzere, bireylerin hiçbir davada avukat tutma zorunlulukları olmadığı gibi gayrimenkul davalarında da avukat tutma zorunlulukları yoktur ancak bireylerin gayrimenkul davalarında avukat tutması elzemdir ve çok önemlidir.

Ayrıca gayrimenkul davaları diğer davalara oranda çok daha uzun bir süreç gerektiren davalardır. Bu nedenle de davalarda usul konusunda yapılacak en ufak bir hata, bireylerin davalarını kaybetmelerine neden olabilecektir.

Beylikdüzü Avukat Av. Merve ARI Hukuk ve Danışmanlık bürosunda gayrimenkul hukuku konusunda, ipotek ihtilaflarından doğan davalar başta olmak üzere her türlü ihtilaftan doğan davalar, istihkak davaları, kamulaştırma davaları, ortaklığın giderilmesi davaları, tapu iptal ve tescil davaları, kira bedeli tespiti davaları ve tahliye davaları ile ilgili müvekkilimize hem hukuki danışmanlık hem de avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Beylikdüzü Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul hukuku söz konusu olduğunda İstanbul gayrimenkul hukuku bakımından son derece büyük bir şehirdir. Bu anlamda gayrimenkul hukuku alanındaki sorunlarınız ilgili olarak Beylikdüzü Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Büromuzu arayarak ya da e-posta göndererek danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

0

Yorum Gönder