İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK AVUKATI

İşçi hakları, ücretleri, çalışma imkân ve koşulları, işçi-işveren ilişkileri ile ilgili her türlü konuyu kapsayan ve inceleyen İş Hukuku, işçinin ve işverenin kanundan veya sözleşmeden haklarının korunmasına yönelik temel ilkeleri göz önünde bulunduran bir hukuk dalıdır. İş hukukunu daha iyi anlamak için; iş hukukunun tanımı, mahkemelerin görevi, iş avukatının sorumlulukları gibi farklı konuları da incelemek gerekmektedir.

Beylikdüzü Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak alanında uzman kadromuz ile birlikte, bireysel ve kurumsal müvekkillerimizin iş yaşamlarının ilgili mevzuat uyarınca düzenlenmesi adına danışmanlık hizmeti vermekte ve ayrıca mevzuattan kaynaklanan tüm uyuşmazlıklarda müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.

Beylikdüzü İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Avukatı

Günümüzde iş davalarındaki en büyük sorunlardan biri de kişilerin konu ile ilgili bilgiyi çevrelerindeki insanlardan kulaktan kulağa gelmesi ile edinmeleridir. Kişiler edindikleri eksik bilgilerle ya haklarını alamamakta ya da hakları olmayan taleplerde bulunmaktadırlar. Dolayısıyla işçi ve işveren de bundan sonrasında anlaşmazlık yaşamaya başlamaktadır.

Beylikdüzü İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Avukatı olarak Avukatlarımız konu ile ilgili kendilerini sürekli geliştirmeye yönelik seminerlere katıldıkları gibi, müvekkillerini de yüz yüze ve sosyal medya hizmetlerini kullanarak bilgilendirmektedirler.

Konu ile ilgili bir örnek verecek olursak; Doğum izni hakkı sadece kadına verilen bir hak değildir. Ama kişiler bu konuda yeterli bilgiye sahibi olmadıkları için bu hakkın sadece kadına ait olduğunu sanmaktadırlar. Ayrıca işveren de bu bilgiye sahip olmadığı için işçiye bu hakkı kullandırması gerektiğini bilmemektedir. Ancak 4857 Sayılı İşçi Kanunu’nda yer alan düzenlemeye göre; “Eşinin doğum yapması halinde, baba’ya beş gün ücretli izin hakkı” getirilmiştir.

Avukat

İş hukuku alanında hak veya maddi bir kayba uğranmaması için alanında uzman ve başarılı avukatlardan hukuki danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. Ancak bu anlamda internet kullanıcılarının, internetten avukat araması yaptıklarında cümlenin başına sürekli olarak “en iyi” yazdıkları görülmektedir. Bu anlamda kişiler internetin sağlamış olduğu nimetler dışında yanlış yönlendirmelere de maruz kalabilmektedirler. Bu hatalara düşülmemesi için “en iyi avukat” nitelendirilmesinin ne derece doğru olduğu iyi değerlendirilmelidir. Bu anlamda kişilerin ön araştırma yaparak hizmet alacakları avukatın gerçekten “tecrübeli avukat” olup olmadığını da araştırmaları hata yapılma riskini en aza indirecektir.

İş ve sosyal güvenlik hukuku alanında sizi olumlu bir dava süreci ve sonucuna ilerletecek avukat konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukat olacaktır.

Beylikdüzü Avukat Av. Merve Arı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu alanında uzman akademisyenlerle de işbirliği içindedir. İş hukukuna ilişkin sorunlarınız ile ilgili olarak Beylikdüzü’nde bulunan ofisimizi arayarak veya e-posta göndererek danışabilir ve bilgi alabilirsiniz

2

Yorumlar (1)

Günaydın Merve hanım ben bir yere SSK tescil davası açmak istiyorum siz yardımcı olur musunuz

Yorum Gönder