TAZMİNAT AVUKATI

Tazminat davaları özü itibari ile zarara uğrayan, mağdur olan kişinin zararının ödenmesi, mağduriyetinin giderilmesini mahkeme yolu ile talep etmesidir. Kişinin uğradığı zarar yaşanan somut olaya göre maddi, manevi ya da hem maddi hem de manevi şekilde olabilir. Kişinin uğramış olduğu zarar bedeli para ile ölçülebilen zarar ise “Maddi Tazminat Davası” açılabilir. Kişinin uğramış olduğu zararın bedeli para ile ölçülemeyecek türden ise “Manevi Tazminat Davası” açılabilir. Yaşanılan olaydan dolayı kişi hem maddi hem de manevi zarar görmüş ise meddi ve manevi tazminat birlikte istenebilir. Maddi ve manevi tazminat davalarının birlikte açılmasında hukuki bir engel bulunmamaktadır.

Beylikdüzü Tazminat Hukuku Avukatı olarak müvekkillerimize gerek maddi gerek manevi tazminat davalarının açılması ve yürütülmesi esnasında davanın sonucuna etkili olacak tüm delillerin zamanında ve etkili şekilde toplanması hususunda özenle hizmet vermekteyiz. Av. Merve Arı müvekkilleri ile sağlam daha sağlam bir dava süreci ilerletmek adına Beylikdüzü Avukat olarak Arı Hukuk Bürosunu kurmuştur ve İstanbul’un önde gelen hukuk bürolarından olmayı başarmıştır.

Beylikdüzü Tazminat Hukuku Avukatı

Borçlar Kanunu kapsamında haksız fiil sorumluluğu kural olarak “kusur” a dayanmakla birlikte, kusursuz sorumluluğa dayanan tazminat yükümlülüğü halleri de vardır. Örneğin; araç işletenin, araçla bir kaza yapması durumunda, aracı başka bir kişi kullanıyor olduğu halde zarardan sorumlu tutulması, kanunla düzenlenmiş bir kusursuz sorumluluk halidir. Hayvan besleyenlerin, hayvanın başkasına verdiği zarardan kaynaklanan tazminat sorumluluğu bu türden bir sorumluluk halidir.

Beylikdüzü Tazminat Hukuku Avukatı olarak yazımıza devam ederken sizlerle maddi-manevi tazminat davalarına örnek olabilecek birkaç konuyu belirtmek isteriz.

– Boşanmada maddi ve manevi tazminat
– Trafik kazası nedeniyle tazminat
– İş kazası nedeniyle tazminat
– İş hukukunda tazminat
– Sağlık hukukunda tazminat
– Araç değer kaybı tazminatı
– Trafik kazalarından doğan geçici ve daimi iş görememezlik nedeniyle cismani tazminat taleplerin davalaştırılması
– Trafik kazalarından doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi, sözleşme ihlallerinden doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi
– Ceza hukukunda da düzenlenmiş “hakaret”, “iftira” gibi suç niteliğindeki eylemlerden doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi
– Sözleşme ihlallerinden doğan maddi ve manevi taleplerinin davalaştırılması ve takibi
– Haksız fiillerden doğan maddi ve manevi tazminat taleplerinin davalaştırılması ve takibi

Avukat

Avukat olarak hukuk büromuz bütün kanunlarla ilgili gelişmeleri göz önünde bulundurarak çalışmakta ve sizin yanınızda yer almaktadır. Tazminat hukuku alanında yalnız yeni davalarda değil, devam eden davalarda da bu uygulamayı sürdürmektedir. Tazminat hukuku alanında Arı Hukuk Bürosu olarak, kişileri baz alarak haklarının sonuna kadar takipçisiyizdir.

0

Yorumlar (1)

Iyi akşamlar ben eşime 2 yıl önce özaydın avm den telefon aldım faturalı 1 yıl önce esenyurt karakolu eşimin ifadesine başvurmak istedi gittik aldığım telefonun adanada birinin telefonu olduğu söylendi ve telefonumuzun çalıntı olduğu bildirildi şaşırdık tabiki resmi evraklarımızla tekrardan karakola gidim iftirayı kabul etmedik özaydın avm ye bildirdiğim de yardımcı olunmadi 1 ay önce bu konu için tarafımıza açılan mahkemeye gittik resmi evraklarımızı tekrardan gösterip hâkimin huzurundan ayrıldık büyük sıkıntılar çekiyoruz maddi ve manevî üzüntü içerisindeyiz sizlerin bilgisine ve yardımınıza ihtiyacımız var

Yorum Gönder