Beylikdüzü Avukatları

Beylikdüzü avukatları arasında yer alan Arı hukuk bürosu; icra davaları, aile hukuku ve boşanma davaları, ceza davaları, iş davaları, miras davaları konularında uzman şekilde müvekkillerine yardımcı olmaktadır. Hukuki şekilde resmi bir davanın başlangıcı pek çok kişi için, baş edilmesi zor bir süreçtir. Bu nedenle de, konu hakkında uzman bir avukattan destek alınarak sürecin ilerletilmesi gerekir. Aksi olan durumlarda, yapılabilecek en ufak hata nedeniyle hak kaybı yaşanır.

Hukuk büromuz randevu sistemi ile ilerleyen bir işleyiş platformunda yer alır. Danışanlarımız randevu almak için, iletişim bilgileri kısmından faydalanabilir. Yapılacak görüşme içeriğinde öncelikle davaya konu olan sebep detaylı şekilde incelenir ve danışana süreç hakkında bütün bilgiler aktarılır.

Hukuk davalarının süreçlerinde, davaya konu olacak unsur çok önemlidir. Çünkü Türk Medeni Hukukunda, isteğe bağlı olarak her konu için dava açılamaz. Kanun koyucu her alanda dava açılmasına dair, belli başlı konuları belirtmiştir. Bu kapsamda yer almayan konular hakkında açılan davalar, usul ve esasa uygun olmaz. Usul ve esasa uygun olmayan bütün davalarda, mahkeme tarafından reddedilir.

Büyükçekmece Avukatlar Listesi

Büyükçekmece avukatlar listesi kısmında en çok aranan avukat olan, Av. Merve Arı bağlı bulunduğu hukuk bürosunun da kurucusu olmaktadır. Uzun yıllarda avukatlık mesleği alanında çalışmalar yapan hukuk bürosu, mağduriyet yaşayan ve zarara uğrayan kişi ve kişilere haklarını kazanmaları için, en doğru yol haritasını belirleyerek çalışmalar yapmaktadır.

Hukuki sistem içerisinde yer alan dava konularının çalışmalarında, sürekli olarak titiz ve detaylı çalışmalar yapılması gerekir. Dava sürecinde kişi ve kişilerin mağduriyet yaşamaması adına, hata payına yer yoktur. Arı hukuk bürosunun da, özellikle tercih edilme nedeni sürekli detaylı çalışmalar yapması ve hak kaybı yaşayan kişilerin mağduriyetlerinin sonlandırılmasıdır.

Hukuk büromuz söz konusu dava süreçlerinin ilerletilmesinin yanı sıra, arabuluculuk hizmeti ve sadece danışmanlık hizmeti de vermektedir. Arabuluculuk sistemi son yıllarda ülkemizde yaygın şekilde tercih edilen bir uygulamadır. Ayrıca pek çok dava konusu hakkında, dava süreci başlatılmadan önce yapılması olan zorunlu bir uygulamadır.

Beylikdüzü avukatları arasında önemli bir yer sahibi olan Arı hukuk bürosu, sadece danışmalık hizmeti vererek de, söz konusu dava süreci hakkında danışanlarına yardımcı olur. Yapılan danışmanlık görüşmelerinde; Konu hakkında hukuksal dava süreci başlatılabilir mi, dava süreci nasıl başlatılmalı, dava süreci nasıl ilerletilmeli, hangi kanun maddeleri incelenmeli, ne şekilde dilekçeler düzenlenmeli, tazminat hak edişleri nelerdir, dava sonucu ne olur vb. büyün soruların yanıtlarına detaylı şekilde yer verilmektedir.

Beylikdüzü Avukat Numaraları

Beylikdüzü avukat numaraları hakkında nasıl bilgi alabilirim? Kişilerin genel olarak merak ettikleri bir soruda, bu şekilde olmaktadır. Özel olarak ulaşmak istediğiniz avukatın numarasına, bağlı bulunduğu Barodan ulaşabileceğiniz gibi, günümüzde en sık tercih edilen yöntem olarak internet aracılığı ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul ve yanı sıra diğer bütün şehirlerde, avukatlar görev yapmaktadır. Bahsi geçen avukatlar internet sayfaları aracılığıyla, danışanlarına hem açıklayıcı bilgiler verir, hem de danışanların avukatlara ulaşabilecekleri numaralarını bu sayfada belirtirler.

Beylikdüzü avukat Merve Arı’da, internet sayfasında danışanlarına açıklayıcı bilgiler veren makaleler yayınlamaktadır. Bu makale içeriklerinden de bilgi edinilebileceği gibi, aynı internet sayfası içerisinde yer alan iletişim bilgilerinden de kendisine ulaşılabilir.

Beylikdüzü İcra Avukatları

Beylikdüzü icra avukatları; Haksız şekilde mağduriyet yaşayan alacaklı hakkında, haksız şekilde başlatılan icra hakkında, aile hukukunda yer alan velayet için icra işleminde ve diğer icra kapsamında yer alan konu başlıklarında görev yapmaktadır.

İcra davası ve icra işlemleri sadece alacaklı payı hakkında başlatılmaz. Bunun yanı sıra kendisine usulsüz şekilde icra işlemi uygulaması yapıldığını düşünen kişilerde, bu yolla haklarını savunabilir ve başlatılan icra işlemini durdurabilir.

İcra konusuna taraf olan kişi veya kişilerin, bu konuda itiraz hakları bulunmaktadır. Eğer başlatılan icra; Yapılan ödeme sonrasında olmuşsa, yanlış kişiye yapılmışsa, usul ve esaslara uygun yapılmamışsa ve diğer etkenler kapsamında gerçekleşmişse tarafı olan kişinin itiraz hakkı oluşur. İcraya itiraz hakkı, kanun koyucu tarafından belirtilen süre içerisinde mutlak şekilde yapılmalıdır. Süresi içerisinde bahsi geçen icra konusuna itiraz edilmezse, borç kabul edilmiş sayılır ve süreçte bu şekilde ilerler.

Beylikdüzü Boşanma Avukatı

Beylikdüzü boşanma avukatı yani Beylikdüzü avukatları, sadece bu semtte ve İstanbul’da görev yapmazlar. Ülke sınırları içerisinde ve ülke dışında olan dava konuları hakkında görev yapabilirler. Burada önemli olan unsur avukatın dava hakkındaki bilgisi ve donanımıdır.

Boşanma davaları, hukuk sistemimizde oldukça geniş bir yere sahiptir. Aile hukuku başlığı altında yer alan boşanma davaları; Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma ve eylemli ayrılık sebebi ile boşanma şekillerinde olabilir.

Anlaşmalı boşanma davasının uygulanabilmesi için; Taraflar 1 yıllık evli olmak zorundadır, boşanmayı kabul etmelidir, boşanmanın maddi sonuçlarında anlaşma sağlamalıdır, boşanmanın manevi sonuçlarında anlaşma sağlamalıdır. Bütün bu konularda anlaşma sağlayan taraflar, mahkemenin belirlediği gün ve saatte de mahkemede hazır bulunarak, bütün beyanlarını hâkime karşı sözlü olarak ilerletmelidir. Aksi olan durumda anlaşmalı boşanma davası gerçekleştirilemez.

Çekişmeli boşanma davasının uygulanabilmesi için; Davayı açan tarafın, kanun çerçevesinde geçerli olan bir sebebinin bulunması gerekir. Bu dava türü anlaşmalı boşanma davası gibi, tek celsede sonuca ulaşan davalar arasında değildir. Çekişmeli boşanmalar ortalama olarak 2 yıl ve daha uzun sürede sonuçlanır. Sürecin daha uzun olmasının nedeni ise, mahkemenin vereceği karara itiraz edilmesi ve dava dosyasının istinafa gönderilmesidir. Bu dava türünde, mahkemeye sunulan deliller vb. kanıtlar eşliğinde, hâkim karar verme yetkisine sahiptir.

Eylemli ayrılık nedeniyle boşanma davasının olabilmesi için; Daha önceden açılmış ve reddedilmiş bir dava olmalıdır. Bu dava süresinin üzerinden 3 yıl geçmelidir ve taraflar da, bu süre içerisinde kesinlikle ortak hayat kurmamış olmalıdır. Bahsi geçen konu başlıklarından herhangi biri yoksa, bu şekilde boşanma davası olamaz.

Esenyurt Avukat

Esenyurt avukatlar arasında yer alan hukuk ofisimiz; şehir içi, şehir dışı, ülke dışı olarak çalışmalar ilerletmektedir. Hukuk büromuzun vermiş olduğu hizmetlerden biri de, vatandaşlık alınması işlemidir. Farklı bir ülkenin vatandaşı olunabilmesi için, yapılması gereken belli başlı işlemler ve uygulanması gereken prosedürler vardır. Her ülkenin bu konudaki kuralları farklılık gösterir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alınabilmesi içinde, yapılması gereken işlemler olmaktadır. Bu işlemler eksiksiz ve tam şekilde yapıldığı zaman, talep eden kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıolmaya hak kazanır. Beylikdüzü avukatları olarak görev yapan hukuk büromuz, vatandaşlı işlemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmaktadır. Ayrıca belirtmemiz gereken en önemli hususta şu şekildedir; Evrak işlemlerinde yapılacak tek hata veya eksik işlem, vatandaşlık hakkının alınamaması için yeterli olabilir. Bu nedenle de, işlem yapılmasının talebi doğrultusunda, konusunda uzman ve donanımlı avukat desteği alınmalıdır.

Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı olarak görev yapan avukatların, pek çok sorumluluğu aynı anda yerine getirebilme yeteneğine sahip olması gerekir. Çünkü boşanma davası süreçleri içerisinde yapılması gereken işlemler, hem maddi hem de manevi büyük etkenleri içeriğinde barındırır. Bu nedenle de, hata payına bu dava sürecinde yer olamaz.

Boşanma davalarının maddi sonuçları içerisinde; Nafaka, maddi ve manevi tazminat, mal paylaşımı vb. diğer maddi konular yer alır. Aynı davanın manevi sonuçları içerisinde ise; Velayet, çocukla kişisel ilişki kurulması, soyadı hakları vb. diğer konular yer alır.

Boşanmanın bütün sonuçları da, kişi veya kişilerin hayatında etkiler yapmaktadır. Bu nedenle çok dikkatli şekilde ilerletilmesi gereken bir süreçtir. Mahkemenin vermiş olduğu kararlara itiraz hakkı olsa bile, bu kararın bozulacağına dair garanti yoktur. Eğer mahkemenin vermiş olduğu karara itiraz edilmesini isteyen tarafsanız, mahkemeye sunulacak dilekçe üzerinde hassas ve ciddi çalışma ilerletmeniz gerekir.

Özel Avukat Numaraları

Özel avukat numaralarına ulaşım sağlanabilmesi için, en kolay yöntem internet bilgileri olmaktadır. İnternette aratmak istediğiniz avukatın isim-soy isim bilgilerini yazarak veya bağlı bulunduğu hukuk bürosunun ismini yazarak kendisine ulaşmanız mümkün olur. Konu hakkında örnek verecek olursak; Beylikdüzü boşanma avukatı, Büyükçekmece boşanma avukatı, Esenyurt boşanma avukatı, Beylikdüzü iş avukatı, Büyükçekmece iş davası avukatı, Esenyurt iş davası avukatı yazarak Arı hukuk bürosu ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Beylikdüzü ceza avukatı, Büyükçekmece ceza avukatı, Esenyurt ceza avukatı, Beylikdüzü miras avukatı, Büyükçekmece miras avukatı, Esenyurt miras avukatı tarzı aramaları internette yaparsanız, Arı hukuk bürosu kurucusu Av. Merve Arı ile iletişime geçebilirsiniz.

Beylikdüzü avukatları ile iletişime geçmek için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz. Hukuk büromuzdan danışmanlık randevusu talep ederek, konu hakkında uzman avukat desteği alabilirsiniz.

0

Yorum Gönder