Esenyurt Avukat

Esenyurt avukat olarak da bilinen Arı Hukuk Bürosu sadece boşanma davalarında değil diğer hukuki alanlarda da görev yapmaktadır. Hukuk büromuz uzun yıllardır güvenilir şekilde hizmet sunmaktadır. Dava sonuçlarındaki yüksek başarı oranı da, disiplinli çalışmamızın en temel unsurudur.

İstatistik raporlarına göre, günümüzde pek çok insan hukuki olarak bir süreç içerisine girmiş bulunmaktadır. Türk Medeni Hukuku kanunlarına göre bazı davaları avukatsız ilerletmeye izin verilse de bazı davalarda avukatla çalışılması zorunludur.

Avukat Merve Arı hukuk bürosu olarak belirtmek isteriz ki; Avukatlı ya da avukatsız dava süreci ilerletme hakkı kişiye bağlı bir hak olsa da, avukatsız ilerletilen pek çok davada telafisi imkânsız hak kayıpları yaşanmaktadır. Gerek kanunlarda yapılabilecek herhangi bir değişiklik gerekse sürece dair evrak eksikliği ve diğer unsurlar hak kaybına neden olur.

Esenyurt Avukat Büroları

Hukuk büromuz sadece Esenyurt değil İstanbul ve diğer şehirlerdeki davalarda da görev yapmaktadır. Ayrıca dava konusu dâhilinde yurt dışı dava çalışma oranımızda oldukça yüksek seviyede olmaktadır. Hukuk büromuz uzman kadrosu eşliğinde;

 • Aile hukuku davaları
 • Ceza hukuku davaları
 • İcra hukuku davaları
 • Miras davaları
 • Gayrimenkul hukuku davaları
 • Arabuluculuk
 • Vatandaşlık işlemleri
 • Diğer hukuk alanlarında görev yapmaktadır.

Sistemimiz dâhilinde dava açılmadan önce, müvekkille bire bir görüşme sağlanır. Bu görüşme sırasında dava açılmasına neden olan bütün unsurlar ve bu unsurların ispat delilleri hakkında detaylı görüşme sağlanır ve müvekkile detaylı bilgi verilir.

Esenyurt Avukat Numarası

İstanbul Barosunu kayıtlı şekilde görev yapan hukuk büromuzun iletişim bilgilerini Barodan ve internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden alabilirsiniz. İnternet sayfamızın içeriğinde yer alan bilgiler arasında sadece iletişim bilgilerimiz yere almamaktadır. Bunun yanı sıra pek çok makale eşliğinde bilgilendirme yazıları da bulunmaktadır.

Hukuk büromuzla iletişime geçtiğiniz zaman, davaya neden olan konunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hukuki süreçte hak kaybı yaşamak istemiyorsanız konusunda uzman bir avukatla dava süreci ilerletmek sizin de en temel hakkınızdır.

Mağduriyet yaşamalarına rağmen, dava sürecinde hak kaybı yaşayan pek çok kişi davasını tek başına ilerletmek isteyen kişiler olmuştur. Hukuk büromuz bütün müvekkillerinin haklarını adaletin belirlemiş olduğu yolda sonuna kadar korumayı ilke edinmiştir.

Esenyurt İcra Avukatı

Esenyurt avukat olarak bilinen büromuzun görev yaptığı bir alanda icra hukukudur. İcra hukuku içeriğinde alacaklı ve borçlu olan taraflar vardır. Fakat hangi taraf olursanız olun dava sürecinin başlatılabilmesi için davaya konu olabilecek haklı nedenlerin oluşması gerekmektedir.

İcra hukuku içerisinde yer alan bazı konu başlıkları şu şekildedir;

 • İcra takibinin hazırlanması ve ilerletilmesi
 • İflas hukuku işlemleri
 • Haciz yapılması işlemleri
 • Karşılıksız çek
 • Borca ve takip yapılmasına karşı itiraz
 • İtirazın kaldırılması
 • İflasın ertelenmesi
 • Menfi tespit
 • Diğer icra hukuku konuları

Gönüllü Avukat Numaraları

Esenyurt avukat olarak yazımızın bu kısmında gönüllü avukat olarak tabir edilen avukatlık hizmetinden bahsedeceğiz. Gönüllü avukat olarak tabir edilen avukatlar, Baro avukatı diye bilinen müvekkilden ücret almayan avukatlardır.

Baro avukatları da diğer avukatlar gibi hukuk alanlarında eğitim alan avukatlardır. Bu şekilde çalışma yapan avukatlar müvekkilden değil, Devletten ödeme alırlar. Fakat müvekkilin bu şekilde dava ilerletebilmesi için, belli başlı koşulların oluşması gerekmektedir.

Türk Medeni Hukukuna göre, ücretsiz avukat desteği almayı talep eden kişinin maddi gücü olmamalıdır. Ayrıca kişinin maddi orandaki güçsüzlüğü kesinlikle doğru şekilde ispat edilebilmelidir. Ücretsiz avukat desteği almak isteyen kişi, Adliyede gerekli başvuruları eksiksiz şekilde tamamlamalıdır.

En İyi Avukat

En iyi avukat aramasının internetten yapılıyor olması son yıllarda sıklıkla karşılaşılan durumlardandır. Esenyurt avukat olarak belirtmek isteriz ki; her müvekkilin en iyi şekilde savunulma hakkı vardır. Fakat bu arayış içine girdiğiniz zaman, kesinlikle avukat adayınızla da bire bir görüşme yapın. Görüşme sırasında avukatın size vermiş olduğu bilgiler aranızda güven bağını oluşturuyorsa güvenli şekilde davanızı ilerletebilirsiniz.

Hukuk büromuz ortalama 10 yıldır hukuki süreç ilerletmektedir. Bu süre içerisinde de pek çok hukuk alanında yüzlerce dava ilerletmiştir. Hukuk alanında defalarca başarıya imza atmamızın en temel nedeni de, disiplinli ve planlı yapılan çalışmalarımızdır.

Adaletin bize sunmuş olduğu kanun maddeleri eşliğinde, düzenli çalışmalar yaparak bütün müvekkillerimizin haklarını savunduk ve bu şekilde de çalışmaya yapmaya devam etmekteyiz. Her müvekkilin hakkı bizim için çok önemlidir ve bu ilkemiz bu şekilde olmaya devam edecektir.

Haklarınızın en iyi şekilde Esenyurt avukat tarafından savunulabilmesi için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanarak bize ulaşabilirsiniz.

0

Yorum Gönder