Avcılar Avukat

Avcılar avukat tarafından hazırlanan makalemizde hukuk alanları hakkında kısa bilgilendirmeler yapacağız. İnternet sayfamızın içerisinde yer alan diğer makale içeriklerini de inceleyerek daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Arı hukuk bürosu uzun yıllardır İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde görev yapmaktadır. Hukuk büromuz konusunda deneyimli ve uzman şekilde bütün Aile hukuku davalarını ilerletmektedir. Aile hukuku davalarının konu başlıklarını belirtmek gerekirse;

 • Anlaşmalı boşanma davası
 • Çekişmeli boşanma davası
 • İddet süresinin kaldırılması davası
 • Velayet davası
 • Nafaka davası
 • Tazminat davası
 • Nişandan ayrılma davası
 • Kadına ve çocuğa yönelik şiddet
 • Aileye dair olan diğer davalar

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz bütün dava türlerine İstanbul ve diğer bütün şehirlerde bakılmaktadır. Ayrıca yurt dışı bağlantılı davalarda hukuk büromuz tarafından ilerletilmektedir.

İstanbul Avcılar Avukat

Anlaşmalı boşanma davası hukuk sistemimizde yer alan ve en kısa sürede sonuca ulaşılan davalardandır. Bu dava türünün gerçekleşebilmesi için resmi evlilik ve bazı diğer şartların oluşması gerekir. Anlaşmalı boşanma davasının gerçekleşmesi için;

 • Taraflar boşanmayı kabul etmeli
 • Evlilik 1 yıl sürmüş olmalıdır
 • Taraflar nafaka tazminat vb. diğer bütün maddi konularda uzlaşma sağlamalıdır
 • Taraflar velayet, kişisel ilişki kurma zamanı vb. diğer manevi konularda uzlaşma sağlamalıdır

Belirtilen bütün konularda uzlaşma sağlandıktan sonra taraflar arasında anlaşmalı boşanma protokolü ve anlaşmalı boşanma davası dilekçesi düzenlenir. Her iki tarafında düzenlenen evrakları imzalamasından sonra Adliyeye başvuru yapılır ve süreç başlatılır. Anlaşmalı boşanma davası taraflarında kabulleri gerekliliğince tek celsede sonuçlanır.

Avcılar Avukatlık Bürosu

Avcılar avukat tarafından ilerletilen bir diğer boşanma davası türü de, çekişmeli boşanma davası olmaktadır. Anlaşmalı boşanma davasının konu başlıklarından en az bir tanesinde uzlaşma sağlayamayan taraflar çekişmeli boşanma davası açarak evliliği sonlandırabilir.

Çekişmeli boşanma davasının bir diğer şartı da, boşanmaya neden olan sebebin kanunen geçerli olmasıdır. Türk Medeni Hukuku Kanunlarına göre, geçerli bir nedeni olmayan boşanma davası mahkeme tarafından reddedilir.

Davacı tarafın açacağı çekişmeli boşanma davasının nedenleri de mahkemeye ispat edilmelidir. Örneğin; Davacı taraf aldatıldığını iddia ederek boşanma davası açıyorsa, aldatma delillerle ve şahitlerle ispat edilmelidir.

Avcılar Boşanma Avukatı

Avcılar avukat olarak boşanma davasının bütün süreçlerinde müvekkillerin haklarını korumakla yükümlü olduğumuzun bilincinde çalışmalar yapmaktayız. Müvekkillerimizin haklarının korunması hukuk büromuzun en temel çalışma ilkesidir.

Anlaşmalı boşanma davası tek celsede sonuçlandığı için avukat eşliğinde ilerletilirse bu süre ortalama 1 ay sürmektedir. Fakat kişi dava sürecini kendisi ilerletmek isterse bu süre en az 6 ay ile 1 yıl arasında olmaktadır. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki; avukatsız ilerletilen bütün davalarda kişi hak kaybı yaşamaktadır.

Çekişmeli boşanma davası uzun ve detaylı bir süreçten oluşmaktadır. Bu sebeple de avukatlı ilerletilen dava ortalama 1,5 yıl sürer. Fakat avukatsız şekilde ilerletilen bu süre en az 3 yıl ya da daha fazla sürebilir. Dava sürecinde yapılması gereken fazla resmi işlem olmaktadır. Bu işlemler süresi içinde ve eksiksiz şekilde yapılmazsa mahkeme davanın reddine karar verir.

Avcılar Velayet Davası Avukatı

Avcılar avukat olarak görev yapan hukuk büromuz velayet davalarında da görev yapmaktadır. Geçerli olan resmi evlilik devam ettiği sürece müşterek çocuğun velayeti anne ve babaya aittir. Tabii bu durum çocuk reşit olana kadar geçerlidir.

Boşanma davasının başlatılmasıyla birlikte velayet hakkında da değişiklik meydana gelir. Anlaşmalı boşanma davasının gerçekleşebilmesi için velayet hakkının hangi tarafta kalacağına taraflar karar vermelidir.

Çekişmeli boşanma davalarında velayet konusu genel olarak tarafların en zor anlaşma sağladığı konudur. Bu sebeple de velayet kararı mahkeme tarafından verilir. Mahkeme velayet kararı verirken tamamen çocuğun haklarını göz önünde bulundurur. Avcılar avukat olarak velayet davalarında oldukça fazla davamızın olumlu şekilde sonuçlandığını belirtmemiz gerekir.

Avcılar En İyi Avukat

En iyi avukatla dava sürecini ilerletebilmeniz için detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Dava sürecine dair avukatın bilgisi, deneyimi ve bunların yanı sıra disiplinli yapılan çalışmalar avukatın başarılı olduğunu gösterir.

Hukuk büromuzda görev yapan avukatımız başarılı avukatlar listesinde yer almaktadır. Çünkü hukuk büromuz müvekkillerin hak kaybı yaşamamasına dair oldukça detaylı ve disiplinli çalışmalar yapmaktadır.

Adalet, mağduriyet yaşayan her kişi için pek çok kanun maddesi geliştirmiştir. Fakat kişiler bütün bu kanun maddelerini bilemez. Bu sebeple de avukatlardan destek talepleri oluşur. Hukuk büromuzda başarısının sürekliliği adına, geliştirilen ya da değişime uğrayan bütün kanun maddelerini yakından takip etmektedir.

Avcılar avukat ile iletişime geçmek ve hak kaybı yaşamamak için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanarak bize ulaşabilirsiniz.

0

Yorum Gönder